Kas yra analitinė psichoterapija ir psichoanalizė?
Analitinė psichoterapija, dar vadinama jungiškąja analize arba psichoanalize, priklauso gelminės psichoterapijos krypčiai. Analitinė psichoterapija yra orientuota ne į paviršinį simptomų pašalinimą, o į neįsisąmonintų vidinių modelių supratimą siekiant gelminių pokyčių.
Psichoterapijos metu svarbu pažinti ir suprasti asmens sužeidimų, traumų istoriją, kaip tie sužeidimai veikia dabartinį gyvenimą, kokie pokyčiai reikalingi. Tačiau psichoterapija yra ne tik apie skaudžią gyvenimo pusę, bet ir apie vidinį potencialą, dar neatskleistus asmenybės aspektus, asmenybės savirealizaciją. Jungiškoje analizėje svarbus ir kūrybiškumas, dvasingumas.
Analitinė psichoterapija išsiskiria iš kitų terapijos krypčių tuo, kad joje didelis dėmesys skiriamas simboliniams turiniams, sapnų analizei, asmeninės ir kolektyvinės pasąmoninės turinių pažinimui ir įsisąmoninimui. Jungiškosios analizės procesas – tai kelionė visybiškumo link, asmenybės transformacijos vyksmas.
C.G. Jung Bolingeno bokštas, Šveicarija
Jungiškosios krypties psichoterapeutai ir psichoanalitikai
Analitinę psichoterapiją pasirinkę žmonės kreipiasi į jungiškosios krypties psichoterapeutus ir psichoterapeutes bei jungiškosios krypties psichoanalitikes ir psichoanalitikus.
Jungiškosios krypties psichoterapeutai ir psichoterapeutės (dar vadinami kandidatais ir kandidatėmis į analitikus) yra baigę podiplomines analitinės psichoterapijos studijas ir turi galimybę siekti jungiškosios krypties psichoanalitikų ir psichoanalitikių statuso.
Jungiškosios krypties psichoanalitikai ir psichoanalitikės (dar vadinami analitikais ir analitikėmis) yra baigę ne tik analitinės psichoterapijos studijas ir turi psichoterapeutų kvalifikaciją, bet yra pasiekę dar aukštesnį kvalifikacinį lygmenį.